Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

"...To możliwość spełnienia marzeń sprawia,
że życie jest tak fascynujące..."

offlinegroooszek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GROSZEK w IGN Projekt
33071 odwiedzin | wpisów: 11, komentarzy: 35, obserwuje: 3

pierwsze problemy

autor: groooszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No i się stało.... pierwsze problemy z biurokracją.... Oczywiście nie wspomnę o tym, że w UM odsyłali nas z jednego okienka do drugiego i że za wydrukowaniem 1 kartki A4 trzeba czekać kilka dni... ale to jest do przeżycia. Na to byłam nastawiona wcześniej, więc zero stresu z tej strony. Niestety niemiła niespodzianka spotkała nas u architekta, który niestety stwierdził, że nie da się przedłużyć garażu gdyż to spowoduje ingerencje w konstrukcji dachu. Pan architekt powiedział, że poszerzyć nie ma problemu, ale z wydłużeniam już jest gorzej!! Poszerzyć nie chcę, gdyż chcemy zrobić kotłownie za garażem..... Oczywiście uświadomiłam, że osobiście widziałam takie zmiany (kilka osob tak zrobiło) i że na pewno można tak zrobić, ale on  tego się nie podejmie i już. Pomimo, że był to bardzo miły człowiek i tak wyszłam zła!! blog budowlany - mojabudowa.plPan architekt ma to skonsultować z drugim kolegą i da nam znać, ale ja już raczej rozglądam się za kimś innym. Zapomniałam powiedzieć, że oczywiście da się to zrobić, ale będzie to tak jakby nowy projekt i wtedy kwota wyjdzie- uwaga od ok 10.000zł!! Także dziękuje bardzo za taką usługę!


Komentarze (7)
autor:Artur dodano: 2009-07-06 | 20:04:18
Oj,jestem bardzo ciekawy efektów pracy z wydłużeniem garażu.Też mam w głowie wydłużyć i zrobić tam kotłownię.
Moim zdaniem można bez problemu,oczywiście konstrukcja dachu będzie zmieniona,gdzieś tutaj w Groszkach to widziałem ale koszt 10tys za taką zmianę to chyba przesada.
autor:Artur dodano: 2009-07-06 | 20:13:26
Znalazłem tutaj przedłużone garaże :):
http://www.groszek1.mojabudowa.pl/?page=2
http://www.orzingroszek.mojabudowa.pl/?page=6
Tytuł: do Artur
autor:groooszek dodano: 2009-07-06 | 20:30:39
Dzięki Artur za linki, właśnie te przedłużone garaże widziałam wcześniej i uświadamiałam architekta... nawet mu rysowałam na kartce. Także szukam dalej, bo jak tam nie będzie kotłowni za garażem to.... to nie wiem co zrobie! Nie ma innej opcji i tyle. W mojej główce już jest taki plan i pewnie na inny się nie zgodzę:) Uparłam się i będę szukać dalej:o)
Tytuł: garaż
autor:Emu dodano: 2009-07-08 | 20:25:52
ja też mam zakupiony projekt groszek w wersji bez garażu, chciałam ten garaż zbudować z przodu domu, bo sa takie projekty, jednak moja pani architekt mi uswiadomiła, że wtedy zmienią sie rzuty, konstrukcja dachu i koszt jak nowego projektu. więc garaż będzie osobno:)
autor:groooszek dodano: 2009-07-09 | 17:55:25
Stwierdziłam, że jednak nie będę szukać specjalnie architekta, żeby wydłużyć ten garaż. Załatwiam całą biurokrację normalnie, po prostu kierownik budowy naniesie mi zmiany i podpisze-to w zupełności wystarczy. Dwie korzyści za jednym razem- kierownika tak czy siak trzeba opłacić więc po co szukać jeszcze kogoś innego... dodatkowo nie muszę chodzić i tracić czasu:)
Tytuł: garaż
autor:Artur dodano: 2009-07-09 | 21:34:45
A jak się ma dach nad wydłużonym garażem ? Czy dach nie wymaga zmiany i czy to nie jest zmiana konstrukcyjna ?
Kierownik budowy pójdzie na to ?
Tytuł: od Artur
autor:groooszek dodano: 2009-07-11 | 12:08:03
Ten architekt z którym rozmawiałam powiedział, że kierownik budowy powinien się zgodzić. W poniedziałek pójdę się zapytać i dam znać. A co do dachu- jest to mała zmiana w konstrukcji bo trzeba przesunąć kalenice, żeby móc wydłużyć dach.
pozdrawiam