Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

"...To możliwość spełnienia marzeń sprawia,
że życie jest tak fascynujące..."

offlinegroooszek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GROSZEK w IGN Projekt
33071 odwiedzin | wpisów: 11, komentarzy: 35, obserwuje: 3

solary

autor: groooszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Pewnie odbiegam w daleką przyszłość ale zaczynam myśleć,  żeby zainwestować w solary słoneczne. Czytając "lekturę" natknęłam się na taki wykres:


mojabudowa.pl - blog budowlany

Ma ktoś z Was zamontowane solary na swoim domu? Bardzo proszę o jakieś informacje czy była to trafiona decyzja:)  Z wykresu widać, że w okresie wakacyjnym ciepła woda praktycznie gratis- ale czy oby na pewnie jest tak w realu? Z góry dzięki na informacje.
Ps fajna sprawa na ciepłą wode i ogrzewanie jest PC, ale bardzo kosztowna inwestycja!


Komentarze (2)
Tytuł: solary niepełana opinia
autor:garczarki.mojabudowa dodano: 2009-05-27 | 21:19:53
zamontowalismy solary narazie grzeja na 1/4 mocy (odkleiła się w 1/4 folia zabezpieczajaca ) i w zbiorniku mam teraz 40stopni. Pewnie w okresie letnim bedzie ciepła woda "gratis" jak w pozostałych okresach dowiem sie niebawem :) ale zastanawiam sie teraz co zrobic z ta cieplą woda jak bedziemy np na wakacjach... na wszelki wypadek mamy zrobiony przelew do kanalizy w razie zbyt duzego nagrzania wody w zbiorniku ale jak to będzie wygladało w praktyce niewiem :)
autor:jaskolka2iwona dodano: 2009-05-27 | 22:08:45
Solary są suuuuper ja jestem zachwycona . Mam i już od połowy kwietnia grzeją na maxa dziś podgrzały wodę do 68 stopni ( mamy ogranicznik przed przegrzaniem na 75 stopni )Polecam warto zainwestować .

"nowa" technika murowania

autor: groooszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Spotkaliśmy się z "nową" techniką budowania. Obecnie przebywamy za granicą i tu właśnie się z tym zetknęliśmy. Być może u nas tez tak się buduje, ale my o tym wcześniej nie wiedzieliśmy:) Myślimy nad tym, aby nasz groszek powstał w ten sam sposób. Wygląda to mniej więcej tak. Do wybudowanej ściany np prothom25 dochodzi styropian, tylko że nie jest on taki gruby (jak zawsze stosuje się do ocieplenia) tylko w tym przypadku używamy np.5cm. Następnie zostawiamy szczelinę ok2cm i  budujemy kolejną warstwę węższą cegłą np protherm11,5. Oby dwie ściany i styropian łączyą tzw  walltimes (nie wiem czy dobrze napisałam), które dociskają styropian aby pozostał nienaruszony i zachował wszędzie tą samą odległość 2cm. Dzięki temu ściana oddycha i za razem dobrze izoluje. Mam teraz do Was pytanie- Czy ktoś kiedyś się z tym spotkał w Polsce? Jeśli tak, to jaka jest cena walltimesów? Proszę o pomoc, gdyż nie wiem czy mam kupować je tutaj i zwozić do kraju czy lepiej zaopatrzyć się na miejscu.

Spróbuję przedstawić to na rysunku:

 mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (3)
autor:magnolia0joaska dodano: 2009-05-23 | 21:22:38
U nas też się buduje w ten sposób - nazywa się to ścianą trójwarstwową
autor:agakris dodano: 2009-05-24 | 09:35:12
My wybudowaliśmy nasz dom w podobny sposób, tylko zamiast styropianu daliśmy wełnę. Nie jest to nic nowego, ale rzadziej się to spotyka, bo jest droższe od ściany docieplanej z zewnątrz styropianem.
Tytuł: :)
autor:lawendowcy- Lawendowe-plany dodano: 2009-05-24 | 11:27:49
nasz dom jest tak zbudowany, ale za granicami Polski....

kolejne pomysły

autor: groooszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

To jednak prawda, że kobieta zmienną jest. Cenna rada, którą dostałam od Was zainspirowała mnie do dalszego rozmyślania. Stało się.... powstał kolejny pomysł- i jak na razie chyba najlepszy. Powiększyłam WC aby wstawić tam też pralkę- bo musiałam zrezygnować z pralni  żeby uniknąć przechodzenia do garażu przez kuchnie.  Zresztą nie ma co opisywać- lepiej widać na zdjęciu:o) Muszę się wreszcie na coś zdecydować, bo tylko miesiąc został i zaczynamy wszystko załatwiać. No i męzulek też chciałby poznać ostateczną wersję, bo ja też ciągle zmieniam i zmieniam hehe Dobrze, że te ścianki działowe można w trakcie budowy poprzestawiać bez żadnych pozwoleń. Tyle, że ja wolę już podjąc jedną decyzję i nie martwić tym etapem tylko zacząć.... urządzać:P Już mam kilka koncepcji w głowie hehe Ale to jeszcze za szybko:) a to ta zmiana:

mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (3)
Tytuł: ...
autor:groszeczek dodano: 2009-05-18 | 21:16:55
bardzo dobre i ciekawe rozwiazanie
Pozdrawiam
autor:groszek.dorotki dodano: 2009-05-18 | 21:42:55
a jakie planujecie ogrzewanie. Bo jeśli na paliwa stałe to chyba jednak zrezygnujcie z przejścia z jadalni do kotłowni. Za dużo brudu i smrodu
Tytuł: do groszek.dorotki
autor:groooszek dodano: 2009-05-18 | 22:57:13
Wszystko zależy od tego na jakie ogrzewanie się zdecydujemy. Planujemy jako ogrzewanie uzupełniające kominek z płaszczem wodnym ale kwestia głównego jest jeszcze otwarta. Jeśli zrobimy na paliwo stałe to drzwi nie będzie, jeśli na gaz to oczywiście zostaną:)

pierwsze real foto:)

autor: groooszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wpis nr 3blog budowlany - mojabudowa.pl
Tak wyglądała nasza działeczka w momencie zakupu. Obecnie mamy już sąsiadów- z boku i po drugiej stronie ulicy:)  Z uwagi na to, że mamy narożną i nietypową kształtem działeczke, chciałam wkleić zdjęcie rzutu....... ale niestety nie chce się załadować..... dlatego wklejam real foto, na których niestety nie widać kształtu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlanyNie jestem pewna ale chyba nie jest ujęta cała na zdjęciu bo nie mogliśmy znaleźć słupków granicznych w tej trawieblog budowlany - mojabudowa.pl  Po dość długich poszukiwaniach się znalazły, ale aparat był już schowany.


Pow. użytkowa: 115.4 m²
Pow. użytkowa: 123 m²
Pow. użytkowa: 98.8 m²
Pow. użytkowa: 136.3 m²